Łatwy zwrot towaru
Pojemność: 10g w 40ml słoiczku z sitkiem
Opis: Podkład o średnim odcieniu i żółtawym kolorycie. Posiada naturalny filtr przeciwsłoneczny SPF 15.
Będziesz zdumiona! Podkład mineralny kryje jak żaden inny. Co istotne, podkład Lily Lolo nie zmienia się w grubą skorupę pokrywającą twarz, tylko idealnie łączy się z cerą nadając jej nieskazitelny i naturalny wygląd. Jeśli Twoja cera nie wymaga mocnego krycia, stosuj niewielką ilość podkładu, by subtelnie wyrównać jej koloryt.
Większość kosmetyków o sypkiej konsystencji zawiera talk lub skrobię kukurydzianą, które wysuszają skórę i nadają jej tzw. pudrowy wygląd. Podkłady Lily Lolo mają jedwabiście gładką, kremową konsystencję i nie wysuszają skóry.
Podkład mineralny długo utrzymuje się na skórze. Minerały Lily Lolo są wodoodporne, ale z łatwością zmyjesz swój mineralny makijaż przy użyciu mleczka kosmetycznego.
Nasz wyróżniony podkład*:
- nie zawiera drażniących substancji chemicznych, nanocząsteczek, parabenów, tlenochlorku bizmutu, talku, sztucznych barwinków, wypełniaczy, syntetycznych substancji zapachowych i konserwantów
- bezzapachowy
- zawiera naturalny filtr przeciwsłoneczny SPF 15
- wodoodporny i niezwykle wydajny
- lekka, jedwabiście gładka konsystencja
- dzięki możliwości aplikacji kilku warstw zapewnia doskonałe krycie, przy czym jednocześnie pozwala skórze oddychać
- nada promienny wygląd Twojej cerze: podkłady mineralne Lily Lolo odbijają światło zmniejszając tym samym widoczność drobnych zmarszczek i przebarwień
- 100% naturalny
- może być używany przez wegetarian i wegan
*podkłady Lily Lolo zostały wyróżnione przez Zieloną Biblię Urody oraz magazyn Natural Health
Makijaż mineralny jest polecany do każdego typu cery.
Do skóry dojrzałej poleca się zastosowanie pudru Flawless Matte (aplikacja pod podkład), ponieważ zabieg ten sprawi, że makijaż nie będzie osadzał się w zmarszczkach. Flawless Matte jest też polecany do cery tłustej, ponieważ kontroluje wydzielanie sebum (aplikacja pod i na podkład).
Kosmetyki mineralne są również doskonałe do cery wrażliwej i trądzikowej, ponieważ nie zawierają drażniących substancji chemicznych, posiadają natomiast znany ze swoich leczniczych właściwości antybakteryjnych tlenek cynku.
Jak stosować: Dla osiągnięcia najlepszego rezultatu nakładaj podkład pędzlem kabuki lub gąbką do makijażu.
Nakładaj go na wcześniej nawilżoną skórę twarzy. Dla osiągnięcia najlepszego rezultatu pozwól, aby Twój krem całkowicie się wchłonął zanim użyjesz kosmetyków mineralnych.
Wysyp trochę podkładu na pokrywkę i pokręć po niej pędzlem, aby mineralne cząsteczki podkładu równo go pokryły. Uderz podstawą pędzla o twardą powierzchnię, aby cząsteczki dobrze osadziły się we włosiu – to zapewni naturalnie wyglądające wykończenie makijażu. Zaczynając od linii szczęki nakładaj podkład ruchem kolistym delikatnie przyciskając pędzel do skóry. Powtarzaj czynność, aż do osiągnięcia pożądanego efektu.
Skład: Mika, Tlenek Cynku, Dwutlenek Tytanu, Tlenki Żelaza, Ultramaryna
Skład INCI: Mica (CI77019), Zinc Oxide (CI77497),
May Contain: Titanium Dioxide (CI77891), Iron Oxides (CI77491, CI 77492, CI77499)
Rada: Podkład w odcieniu Barely Buff o jasnym odcieniu ze zbalansowanym kolorytem jest odpowiedni dla jaśniejszej cery. Bardzo ważnym jest, aby dobrać podkład o odpowiednim odcieniu pasującym do Twojego koloru cery. Pamiętaj, aby sprawdzić odcień podkładu na linii szczęki, a nie na dłoni (skóra w tych miejscach różni się). Jeśli dany odcień wygląda zbyt szarawo oznacza to, że jest on dla Ciebie za jasny. Jeśli wygląda nawet odrobinę pomarańczowo to znaczy, że jest dla Ciebie
za ciemny. Aby odpowiednio dobrać odcień podkładu dopasuj go do swojej cery w świetle dziennym, ponieważ tylko wtedy możesz zauważyć czy twoja cera ma bardziej różowy lub żółty ton. Żyłki na nadgarstku również mogą pomóc. Jeśli są niebieskie oznacza to, że prawdopodobnie potrzebujesz jaśniejszego podkładu o różowym kolorycie, natomiast jeśli żyłki są bardziej zielone podkład powinien być w cieplejszym odcieniu i żółtawym kolorycie.
Okres trwałości kosmetyków – zasady oznakowania
Ustawa o kosmetykach z dnia 30 marca 2001
Dz.U. z 2001r. Nr 42, poz. 473
Nowe zasady oznakowania kosmetyków obowiązują od 11 marca 2005 roku.
stan prawny na dzień 24 lutego 2009 roku
„art. 6 ust. 2 pkt 4 Termin trwałości, do którego kosmetyk, przechowywany we wskazanych przez producenta warunkach, zachowuje w pełni swoje właściwości i odpowiada wymaganiom art. 4 ust. 1, określony zwrotem "najlepiej zużyć przed końcem" i następującym po nim oznaczeniem odpowiednio miesiąca i roku lub dnia, miesiąca i roku albo informacją o miejscu umieszczenia tego terminu na opakowaniu; jeżeli jest to niezbędne ze względu na właściwość kosmetyku, należy wskazać warunki zapewniające zachowanie jego przydatności do użycia; podanie terminu trwałości nie jest wymagane, jeżeli minimalny okres przydatności kosmetyku do użycia wynosi więcej niż 30 miesięcy; w tym przypadku należy umieścić znak graficzny określony w art. 5 ust. 3 pkt 5 oraz podać, wyrażony w miesiącach lub latach, czas, w jakim od otwarcia opakowania kosmetyk może być stosowany bez stwarzania zagrożenia dla zdrowia użytkownika.”
Źródło: Ustawa o kosmetykach z dnia 30 marca 2001, Dz.U. z 2001r. Nr 42, poz. 473